2. İkiz Gözüyle İkiz Olmak Resim Yarışması

2. İkiz Gözüyle İkiz Olmak Resim Yarışması

ikiz2Proje Sahibi: Sıra Dışı Annelik Derneği

Proje İştirakçileri: Küçükçekmece Belediyesi, Lara World Hotel, Legoland İstanbul, Airport AVM

Jüri Üyeleri:

Gazeteci İkiz Annesi: Balçiçek İLTER

Fotoğraf Sanatçısı İkiz Annesi: Bennu GEREDE

Yazar İkiz Babası: Sinan AKYÜZ

İkiz Annesi:  Öğr. Gör. Özlem P. ŞİNİK

İkiz Annesi:  Öğr. Gör. Sinem İNCE

Resim Gönderim Adresi/Yarışma İletişim Bilgileri:

Öğr. Gör. Özlem P. ŞİNİK, İstanbul Aydın Üniversitesi Florya Yerleşkesi, Beşyol Mah. İnönü Cd. N: 38 Küçükçekmece / İstanbul K Blok 3. Kat 7406 Nolu Ofis

Tel: 0532 208 05 24

 1. İKİZ Gözüyle İKİZ Olmak Resim Yarışması

Türkiye’nin ilk İKİZ+ çocuklar ve ailelerinin derneği, Sıra Dışı Annelik Derneği’nin Küçükçekmece Belediyesi, Lara World Hotel ve Legoland iş birliğiyle düzenlendiği “2. İKİZ Gözüyle İKİZ olmak” temalı resim yarışması için başvurular başladı. Resim Yarışması ile İKİZ+ çocuklar ikiz olmanın güzelliğini kalemleri ve boyalarıyla resmetmiş olacak.

Sıra Dışı Annelik Derneği, ilkini 2013 yılında düzenlediği resim yarışmasını bu seneden itibaren artık geleneksel hale getiriyor. Çoğul çocuk olmanın güzelliğini ve sıra dışılığını yansıtan resim yarışması ile toplumda çoğul çocuklara yönelik farkındalık artıyor; ikiz kardeşlerin iç dünyalarını toplum ile paylaşmalarına da katkı sağlanmış olunuyor. Kazanılan ödüllerin amacı ise çoğul ailelerin üzerindeki maddi ve manevi ağırlığı hafifleterek, “iyi ki ikiz+ olmuşlar” demelerini sağlayarak birlikte çoğul ailesi olmalarının tadını çıkarmalarına katkıda bulunmaktır.

Yarışmada derece alan, sergilenmeye layık bulunan fotoğraflar katalog haline getirilecektir.

 1. İKİZ gözüyle İKİZ olmak Resim Yarışmasında resimlerin son gönderim tarihi 30 Nisan 2016’dır. İkiz Annesi Gazeteci Balçiçek İLTER, Sıra Dışı Annelik Derneği Kurucu Başkanı İkiz Annesi Öğretim Görevlisi Özlem P. ŞİNİK, Bahçeşehir Üniversitesi’nden İkiz Annesi Öğretim Görevlisi Sinem İNCE…den oluşan seçici kurulun 2 Mayıs 2016’da yapacağı değerlendirmenin ardından sonuçlar 3 Mayıs 2016’da açıklanacaktır.

Yarışmanın ödül töreni ve sergisi ise 7 Mayıs 2016 Cumartesi günü yapılacaktır.

Katılım Şartları;

 • İkiz, üçüz, dördüz ya da beşiz olmak,
 • 5-10 yaş aralığında bulunan çoğul çocuklarımız “İKİZ Gözüyle İKİZ olmak” temasıyla Sıra Dışı Annelik Derneği Resim Yarışması’na istedikleri resim ve boya malzemesini kullanarak diledikleri kadar resimle katılabilirler.
 • Resimler 35 cm x 50 cm ölçülerindeki resim kâğıdına yapılacaktır.
 • Yarışmacılar, aşağıda yer alan izin formunu doldurmak zorundadır. Katılımcı ev adresleri, telefon numaralarını, e-mail adresini ve velinin imzasını bu formda net olarak belirtmelidir.
 • İkiz+ çocukların nüfus cüzdan fotokopileri resimler ile gönderilmelidir.
 • Resimler sahiplerine iade edilmeyecektir. Katılımcılar, resimlerin her türlü haklarını Sıra Dışı Annelik Derneğine devretmiş olurlar. Ödüllerin bizzat kazananlar tarafından kullanılması gerekir. Bu ödüllerin 3. kişilere devredilmesi/kullandırılması mümkün değildir.
 • Yarışmacıların resimlerini ve katılımcı formunu en geç 30 Nisan 2016 tarihine kadar, bir zarf içerisinde, aşağıdaki kişi ve adrese göndermeleri gerekmektedir.

ÖDÜLLER:

Birincili Ödülü: Lara World Otel- Antalya’da ailesi ile 1 hafta tatil.

İkincisi: 1 Yıllık LEGOLAND DC İstanbul (2 Çocuk+ 2 Yetişkin) Üyeliği.

Üçüncüsü: LEGOLAND DC İstanbul (2 çocuk + 2 yetişkin) bileti.

YARIŞMA TAKVİMİ:

Son Katılım Tarihi: 22 Nisan 2016

Değerlendirme: 2 Mayıs 2016

Sonuçların Duyurulması: 3 Mayıs 2016, Sıra Dışı Annelik Derneği Facebook ve web sayfası,

Ödül Töreni ve Resim Sergisi: 7 Mayıs 2016

 1. İKİZ gözüyle İKİZ olmak Resim Yarışması Katılım Formu

Eser Sahibinin Adı Soyadı:

Yaşı:

Veli Adı Soyadı:

E-mail:

Cep telefonu:

Ev Telefonu:

Ev Adresi:

 

“Yarışma çoğul çocuklara yönelik düzenlenmiştir. Katılımcıların kazanmaları halinde yeterli koşulları taşımadıkları belirlendiğinde ödülleri iptal olacaktır. Yarışmaya katılan resimler sahiplerine iade edilmeyecektir. Katılımcılar, resimlerin her türlü haklarını Sıra Dışı Annelik Derneğine devretmiş olurlar. Kazanılan hediyelerin, devredilmesi veya nakit olarak takdim edilmesi gibi durumlar söz konusu değildir”.

 • Çocuklarımın nüfus cüzdan fotokopileri ektedir.
 • Bilgileri, veli olarak onaylıyorum. Veli İmzası:

 

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


8 − = yedi

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>