1. İKİZ gözüyle İKİZ olmakResim Yarışması Ödül Töreni

 

Günlerden 4 Mayıs Cumartesi, Bizler için büyük gün! Herkeste bir telaş var. Ankara’dan, Rize’den gelen aileler, İstanbullular zaten telaşın tam göbeğinde! Herkes, 4 Mayıs 2013 Cumartesi saat 13:00de Forum İstanbul Alışveriş Merkezi Büyük meydanda olmaya çalışıyor. Tüm ikizler, üçüzler, dördüzler, 1. İKİZ gözüyle İKİZ olmak resim yarışmasının ödül töreni ve sergi açılışı için bir araya geliyor. Bu sergi, Türkiye’de geniş çaplı olarak düzenlenmiş ilk çoğul çocuklar resim sergisiydi. Tüm ikizler, üçüzler kendilerince ne kadar şanslı olduklarını dile getirmenin yolu olarak resmi seçmişlerdi. Kimileri kuru kalem ile kimileri sulu boya kimileri de guaj boya ile duygularını, aşklarını kağıda yansıtmışlardı.

 

Bir resim sergisinin perde arkasında ise emekler, duygular, heyecanlar gizliydi. 2 ay boyunca toplam 86 eser Türkiye’nin birçok ilinden İstanbul Aydın Üniversitesine gönderilmek üzere kargo, posta, otogar yolu ile ümit yolculuğuna çıktılar. Herkesin ümidi 1. olmak üzerineydi. Elbette, seslerini duyurmak, resimlerinin sergilenmesini istemek de bu duygulara eşlik ediyordu!

 

Bu arada alt yapı çalışmaları, sponsorluklar derneğin kurucu üyeleri İlkem Topal, Pero Dumangöz, Zeynep Özdemir, Osman Abalı, Gülay Genç ve Bilal Şinik işbirliği ile geliştiriliyordu. ProjeyeForum İstanbul AVM, İstanbul Aydın Üniversitesi, Çeşme Sisus Hotel, Unnado,pOOplie, Atölye Net, Nivokido dahil edilmişti. Tüm resimler, 2 Mayıs Perşembe günü 2 güzel ikiz annesi ve 2 öğretim üyesi tarafından büyük bir titizlikle değerlendirildi.

 

 

Jüri üyesi olan Oyuncu/tiyatrocu Füsun Demirel ve Köşe Yazarı Derya Coşkundeniz, İstanbul trafiğinde cebelleşerek, İstanbul Aydın Üniversitesi Florya kampüsüne geldiler. Eve dönüş yolu felç olmuştu. Çünkü o gün şanslarına Justin (Bieber!) gelmişti İstanbul’a!

 

Jüri üyeleri 1.2.3 olan çocukların resimlerini belirledi ama gönülleri mansiyon ödülü vermek de istiyordu. Ne yapalım edelim derken herkes ödül bulma telaşına girdi.  Acil sponsor bulmalıydık.Hemen aklımıza Nivokidogeldi ve inanılmaz bir hızla hediye olayları çözüldü. Cuma günü toplam 48 adet resim, İstanbul Aydın Üniversitesi tarafından fotoblok yaptırıldı. Gece 9 da biten fotobloklanmış resimler, saat 12:00 gibi Forum İstanbul Alışveriş Merkezine giderek sergilenmek üzere beklediler. Derneğin 2 kurucu üyesi “birbirine uyumlu olsun, ikiz kardeşler burada da birlikte olsun” diyerek resimleri panolara yerleştirdiler.

Cumartesi günü tatlı telaş başladı. Dernek üyeleri ve gönüllüleri heyecan içerisinde Forum İstanbul Alışveriş Merkezinde bir araya geldik. Tüm jüri üyeleri ve katılımcı aileler, ikiz, üçüz çocukları ile birlikte İstanbul trafiğini yenerek tek bir amaç ” Toplumda çoğul çocuklara ve ailelerine dair farkındalık yaratmak) için bir araya gelmişlerdi.

Tören başladı…… Tören Dernek başkanı Öğr. Gör. Özlem P. ŞİNİK’in açılış konuşması ile başladı. (Zeynep Aslı Talu Balcı’nın kayıta aldığı açılış konuşmasını aşağıdaki linkten izleyebilirsiniz) httpv://www.youtube.com/watch?v=X_BuQdUnmMQ&feature=youtu.be

Sıra Dışı Annelik Derneği, Forum İstanbul AVM’ye özellikle de Önder Yılman Bey’e desteklerinden dolayı teşekkür etti. Kendilerine “İKİZ DOSTU MEKAN BELGESİ” verildi. Sıra ödüllere gelmişti. Nivokido Mansiyon ödülleri, önce ÜÇÜZLER; Yusuf- Hilal- Aysara ALIŞ’a gitti. Tek bir hediye vardı, çünkü kardeşlik  kazanmıştı.   Nivokido Mansiyon ödülleri sırası ile ikiz kız kardeşler Pelin-İpek Arıoğlu ve Nehir-Duru VARDAR’a gitti. Mansiyon ödülleri Öğr. Gör. Selçuk Fergöğçe tarafından çocuklara takdim edildi.  

       

 

Geri sayım başladı…3.2.1.    

Önce Resim yarışmasında 3. olan çocuklarımız davet edildi sahneye… İstanbul’dan Emre ve Uğur Demirkıran kardeşler tek bir resim ile katıldıkları yarışmada 3. oldular. Heidyeleri Unnado’dan 200tl alışveriş çekiydi. Çocuklara ödülleir ve madalyaları ikiz annesi Derya Coşkundeniz tarafından verildi.

   

2. olan çocuklarımız Rize’den 2 kız kardeşti. İkiz kız kardşlerimiz babaanneleri ile birlikte ilk kez uçağa binerek törene katıldılar. İkiz kızlarımızın kazandığını ailesine telefon ile arayarak Füsun Demirel haber vermişti. Gelin tanışalım demişti. Rizeli kızlarımız gümüş madalyalarını ve Unnado’dan 500tl değerindeki alışveriş hediye çeklerini Füsun Demirel tarafından aldılar.  

1. olan kızlarımız Ankara’dan geliyorlardı. Ailemiz çok heyecanlıydı. Kızlarının başarıları sayesinde 1 hafta ailecek Çeşme SİSUS Hotelde tatil yapacaklardı. İşte buna kardeşlik deniliyordu! Tüm çocuklarımıza hediyeleri verildikten sonra etkinlik alanında çocuklarımız ve aileleri ile toplu fotoğraf çekildi.

  Çocuklarımız için oluşturulan resim atölyesi alanında çocuklarımız resimlerini çizerken gönüllü ablalarımız onlara yardımcı oldular. Çocuklarımız ayrıca ablalarına yüzlerini diledikleri gibi boyatarak mutlu oldular. Saat 13:00de başlayan etkinlik saat 17:00de bitti. 

Resim Sergisi 4-12 Mayıs tarihleri arasında Forum İstanbul AVM Büyük Meydan alanında ziyaret edilebilir.

 20-31 Mayıs tarihleri arasında ise sergi İstanbul Aydın Üniversitesi Florya Kampüsü D Blok Fuaye alanında sergilenecektir. 

Kasım ayı gibi serginin Samsun’da sergilenmesi de planlanmaktadır. 

Desteklerinden dolayı İstanbul Aydın Üniversitesi’ne, Forum İstanbul Alışveriş Merkezi ve Önder Yılman Bey’e, Çeşme Sisus Hotel’e, Unnado.com’a, pOOplie Mutluluk Projesi’ne, Atölye Net’e, İkizim ve Ben’e Nivokido Çocuk Eğitim Sitesine, İlkem Topal’a Büşra Çelik’e, Çetin İlan’a, Büşra Avcılar’a Değerli İstanbul Aydın Üniversitesi öğrencilerime, ve emeği geçen herkese çok teşekkür ederiz.

2. İkiz Gözüyle İkiz Olmak Resim Yarışması

Posted by on Şub 14, 2016 in 1. İKİZ gözüyle İKİZ olmak Resim Yarışması, Genel | 0 comments

2. İkiz Gözüyle İkiz Olmak Resim Yarışması

Proje Sahibi: Sıra Dışı Annelik Derneği Proje İştirakçileri: Küçükçekmece Belediyesi, Lara World Hotel, Legoland İstanbul, Airport AVM Jüri Üyeleri: Gazeteci İkiz Annesi: Balçiçek İLTER Fotoğraf Sanatçısı İkiz Annesi: Bennu GEREDE Yazar İkiz Babası: Sinan AKYÜZ İkiz Annesi:  Öğr. Gör. Özlem P. ŞİNİK İkiz Annesi:  Öğr. Gör. Sinem İNCE Resim Gönderim Adresi/Yarışma İletişim Bilgileri: Öğr. Gör. Özlem P. ŞİNİK, İstanbul Aydın Üniversitesi Florya Yerleşkesi, Beşyol Mah. İnönü Cd. N: 38...

read more

Türkiye İKİZ Kitaplığı ve Türkiye’de ikizler üzerine yayınlanmış 8. Kitap

Posted by on May 2, 2014 in 1. İKİZ gözüyle İKİZ olmak Resim Yarışması, Eğitimler, Etkinlik Takvimi, etkinlikler, Fahri Sıra Dışı Anneler, Genel, Geziler, Hoşbeşler, Kahramanlarımız, Kurslarımız, Seminerler, yarışmalar, Ziyaretlerimiz | 0 comments

Türkiye İKİZ Kitaplığı ve Türkiye’de ikizler üzerine yayınlanmış 8. Kitap

Türkiye’de İKİZ Kitaplığı ve Derya Coşkundeniz X2 İkizlerle Hayat Kitabı Türkiye, ikiz ve çoğul çocuklar üzerine çalışmalar konusunda bakir bir alan. Özellikle son yıllarda ikizler üzerine çeşitli alanlarda güzel çalışmalara imza atılıyor. Hem bir ikiz annesi hem de ikiz ve çoğul çocuklarla ilgili ilk derneğin kurucu başkanı olarak bunlarla mutlu oluyor ve bu faaliyetlerin artması için gönüllü ikiz anneleriyle birlikte elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Destek olan herkesi de takdir ediyoruz....

read more

İKİZ gözüyle İKİZ olmak Resim Yarışması Ödül Töreni ve Katılımcı Listesi

Posted by on May 3, 2013 in 1. İKİZ gözüyle İKİZ olmak Resim Yarışması, yarışmalar | 0 comments

İKİZ gözüyle İKİZ olmak Resim Yarışması Ödül Töreni ve Katılımcı Listesi

 1.      İKİZ GÖZÜYLE İKİZ OLMAK RESİM YARIŞMASI SERGİ AÇILIŞI VE ÖDÜL TÖRENİ 4 Mayıs 2013 Cumartesi 13:00 Sıra Dışı Annelik Derneği’nin, İstanbul Aydın Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi işbirliği ile gerçekleştirmiş olduğu 1. İKİZ gözüyle İKİZ olmak Resim Yarışması Sergi ve Ödül Törenine Davetlisiniz. “Füsun Demirel/ Derya Coşkundeniz/Sahrap Soysal ve ikizleri bizlerle, hep birlikte olalım mı”  PROGRAM AKIŞI Forum İstanbul Alışveriş Merkezi, Zemin Kat Büyük...

read more